• Gaziosmanpaşa OSB Mah. Haddeciler OSB 2. Sk. No:13/2, Altıeylül, Balıkesir, Türkiye

Genba GROUPProjelerimiz

Rüzgar ve Güneş Enerjisinde Yenilikçi Çözümler Sunuyoruz.

Metal işleri sanayi sektörüyle, rüzgar ve güneş enerjisi sektöründe ihtiyaç duyulan lokalleşme, yerli üretim ve ürün geliştirme faaliyetleri ile ülkemizin yenilenebilir enerji ve yapı sektörünün gelişmesine sağladığımız mühendislik çözümleri ve teknolojik altyapımızla bölge ve ülke sanayisinin gelişmesine katkıda bulunuyoruz.

GANTRY PROJESİGenba GROUP

Rüzgar kanadının içerisindeki omurgaları, omurga yükleme istasyonundan alıp, kanat kalıbının üzerindeki kanat imalatı sırasında omurgayı her seferinde ayni referans noktalarına pozisyonlayıp yerleştirir. 66 metre ve 60 metre olarak üretilmektedir.

GENBA WINDY®Genba GROUP

Elektrik şebekesinin mevcut olmadığı bölgelerde, rüzgar enerjisi ile kuyudan su çeken, pompalayan ve tarımsal sulama sistemlerinde (damla sulama) kullanılabilen, tamamıyla Türk mühendisler tarafından tasarlanmış ve yerli olarak üretilmiş küçük çaplı rüzgar türbinidir.

WINDY rüzgar değirmenleri modern teknikler kullanılarak tasarlanmış ve tüm mühendislik çalışmaları ayrıntılı olarak yapılmıştır. Çok düşük yıllık bakım sarfiyatı vardır. Tamamen bakımsız da denilebilir. Güvenli, ispatlanmış, test edilmiş yenilenebilir bir enerji sistemidir, yakıt tüketmez, çevreyi kirletmez. Türkiye’de üretilmekte ve tamamen yerli malzeme kullanılarak ekonomimize katkı sağlamaktadır. Benzeri diğer makinelere göre daha hesaplı ve güvenlidir.


GENBA WINDY® Ne kadar su çekebilir?

WINDY’nin performansı pompalama yüksekliğine ve rüzgar hızına göre değişmektedir. Şu an üç modelimiz bulunmaktadır. Bunlar 1.8 m. 3.5 m. ve 5.0 m. kanat çaplı olmak üzere pervane çapı (metre)
büyüklüklerine göre ayrılmaktadır. Çok farklı yüksekliklerde direkler üzerine inşa edilebilmekte ve arazi topografyası ile gölgeleme durumlarına göre en uygun yükseklikler ayarlanmaktadır.

Kule yükseklikleri 6 metre ile 15 metre arasında değişmektedir.


ÖZELLİKLERİ

* Fırtınaya karşı kendini koruyan bir sisteme sahiptir.

* Korozyon ve aşınmalara karşı 20 yıl koruma sağlayan

* sıcak daldırma galvaniz kaplanmıştır.

* Bakım gereksinimi çok azdır, yılda 1 kez kontrol ve
yağlama yapılır.

* Tüm makinalarımız suyun kullanılmadığı zamanlar
kapatılabilir bir tertibata sahiptir.

ÇELİK KONSTRÜKSÜYONGenba GROUP

Özel projelerin gerekli şartnamelerine sadık kalınarak, statik ve dinamik analizleri ile birlikte projeleri tasarlayıp, anahar teslim şeklinde üretilir ve montajı yapılır.

METAL İŞLERİ SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL ÇÖZÜMLERGenba GROUP

TS EN ISO 9001:2015 standartlarını uygulayarak, kaliteyi ön planda tutup, kaynaklı imalat, talaşlı imalat, özel proje imalatları ile ‘’ kaliteden ödün vermeden üretim’’ yapılmaktadır.

KANAT TAŞIMA ŞASELERİGenba GROUP

Çeşitli kanat üreticilerinin çeşitli formlu kanatlarını ,stok alanlarında beklemesi yada nakliye aşamasında kanat zarar görmemesi için yapılmış özel formlu fixtürlerdir..

RÜZGAR ÖLÇÜM DİREKLERİGenba GROUP

Rüzgar’dan elde edilen enerjinin toplam değeri rüzgar hızının küpü ile doğru orantılı olduğu için rüzgar santralının projelendirilmesi aşamasında rüzgar hızı ölçümlerinde yapılacak hatalar veya varsayım hatalarının projenin toplam maliyetine olan etkisi çok ciddi olmaktadır. % 30 civarındaki rüzgar hızı değişiminde projenin ortalama MWh başına maliyeti % 85 değişebilmektedir.

Doğru rüzgar ölçümü yapmak adına ,projenin ihtiyacına uygun olarak farklı yüksekliklerde (60m,80m,105m ve 135m) ve farklı koşullarda(hafif hizmet, ağır hizmet) rüzgar ölçüm direklerinin imalatı ve tedariği yapılabilmektedir. Kurulan istasyonlar sayesinde 1 yıl boyunca rüzgarın farklı yüksekliklerde hızını, yönünü; havanın basıncını, sıcaklığını ve nem oranını ölçüp takip edip kayıt altına alıp yatırımcılarımıza sunabiliyoruz.

RÜZGAR TÜRBİNLERİ ONAYLI PARÇA TEDARİĞİGenba GROUP

Rüzgar türbinlerinin stator parçaları, nacella parçaları, tower internal parçaları, kanat içi malzemeler, temel bağlantı kalıpları ve havalandırma sistemlerinin üretimi, tedariği ve montajı.

ÇOK AMAÇLI STRAFOR KÖPÜKLERGenba GROUP

4 eksenli tezgâhlarımız ile üretimi gerçekleştirilmektedir. Kanat fixtürleri gibi özel formlu parçaların taşınması kullanım alanlarındandır. İstenilen sertlik yada tonaj parametrelerine göre strafor cinsi seçilip projeye uygun tolerans değerleri içerisinde üretimi gerçekleştirilip sevki sağlanır.

HİZMETLERİMİZİN VE PROJELERİMİZİN ÖZELLİKLERİNİN TAM BİR KATALOĞUNU İNDİRİN
Online Katalog
G-486ETZL3RY
EnglishFrenchGermanTurkish